همه ما می خواهیم پیشرفت کنیم. با این حال حتی وقتی به نظر کارتون درسته (هیچوقت دیر به محل کار نمی رین، خیلی کم مرخصی می گیرین و همیشه سر وقت کار رو تحویل میدید) ترفیع گرفتن اتفاقی نادره. شما کاری که باید رو انجام دادین، پس به چه دلیل پاداشی نمی گیرین؟ جواب ساده س!: چیزی که باعث می شه ترفیع بگیرین فقط تأمین انتظارات رئیس تون نیس!

 

شما آخرش می تونین به تأمین خواستهای رئیس تون به چشم هزینه ساده ی ترفیع گرفتن نگاه کنین. حتی وقتی عملکردی عالی دارین و به تموم چیزی که از شما خواسته ان لباس ی عمل پوشونده اید، دلیل نمی شه که به چشم بیایید. اونا شما رو به عنوان کارمندی می بیننن که حداقل ها رو پوشش داده، و البته هیچ کارمندی نیس که با در اختیار داشتن این جایگاه به موقعیت شغلیِ زیادی دست پیدا کنه.

ترفند پیشرفت شغلی و دریافت پول بیشتر اینه که ارزشی واسه سازمان به ارمغان بیارین که ثابت می کنه مشارکت شما بیشتر از حقوق فعلی تون می ارزه. واسه اینکه به عنوان فردی واقعا مهم دیده بشین باید برتر و بالاتر از قانون ی عادی عمل کنین، باید کارمندی باشین که شرکت نمیتونه بدون اون دووم بیاره.

پول-نام-تصویر

هدف شما باید این باشه که بالاتر از انتظارات رئیس تون ظاهر شید، اون قدر که اون واسه استخدام شما خود رو باهوش ترین آدم روی زمین احساس کنه.

این کار اون قدرها که به نظر میاد سخت نیس. واقعا، شما می تونین با این هفت قدم رئیس تون رو عاشق کنین و بهش نشون بدین که واسه ترفیع گرفتن آماده هستین.

۱. بالاتر از مهارتای شغلی تون یاد بگیرین

بیشتر از چیزی که واسه پیشرفت مهارتای شغلی تون بهش نیازمندید، بدونین. درباره صنعتی که در اون مشغول اید، رقبایتان، آخرین پیشرفتا و رقابتا اطلاعات کسب کنین.

پیشرفت حرفه ای مهمه اما به چه دلیل در همین جا متوقف بشیم؟ اگه واقعا قراره رئیس تون رو متعجب کنین، باید هر چه می تونین درباره شرکت و صنعت مربوط بهش بیشتر بدونین. مثلا اگه پیشرفت دهنده ی IT هستین، به جای اینکه فقط بهترین کدنویسیای عادی رو یاد بگیرین، یاد بگیرین که این کدنویسیا در صنعت کسب وکار شما چیجوری به کار برده می شن.

یک راه عالی واسه تولید ارزش در سازمان اینه که علم تون رو در مورد ی کسب وکار سازمان تون به کار ببرین.

جدا از اینکه علمِ چگونگی انجام شغل تون، داشتن این علمِ بالاتر از انتظار نشون می ده که میدونید چه می کنین و به اهمیت اون واقف اید.

۲. به جای آمادگی واسه جواب گویی به سوالای عادی، جواب سؤالایی رو که هنوز پرسیده نشده ان آماده کنین

وقتی میتونین سر موقع، بدون جست وجو در انبوهی از اوراق، و بدون اینکه لازم باشه جواب دادن رو به وقتی دیگر موکول کنین، به سوالای رئیس تون جواب بدین احساس خوبی پیدا می کنین. اما اگه واقعا می خواید اونو غافلگیر کنین سؤال اونو حدس بزنین. پیش دستی کنین و بفهمین که رئیس تون علاقه منده موقعیت برتر سازمان رو در چه موردی حفظ کنه، بعد در اون مورد، اطلاعات به روز رو در اختیارش قرار بدین. با این کار در زمان و انرژی اون صرفه جویی می کنین و اونم به این رفتار شما، درست به اندازه اشتیاقی که به خرج دادین، پاداش میده.

۳. به جای اینکه مسئولیت اشتباهات رو زمانی قبول کنین که همه چیز رو شد، خودتون اونا رو روشن کنین

جواب گو بودن هنریه فراموش شده. آدمای خیلی زیادی، به خاطر ترس از واکنش بقیه در قبال پذیرش اشتباه شون، سعی می کنن خطای خود رو بپوشونن. به رئیس تون نشون بدین که از قبول کردن مسئولیت اشتباهات تون نمی ترسید، این کار اونو متعجب می کنن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری بدون ترک شغل چند میلیون تومن درآمد بیشتر داشته باشیم 

وقتی انجام دهنده خطایی شدید تنها کافیه که به رئیس تون خبر بدین و یک راه حل آماده داشته باشین. کار بهتر اینه که قدمایی رو که تا به اینجا واسه جبران اشتباه ورداشته اید بهش آگاهی بدین.

همه اشتباه می کنن. و شما با نشون دادن جواب گویی، خلاقیت و ابتکار عمل در قبال اشتباهی که ناگزیر انجام دهنده اون شدین در چشم رئیس تون برجسته میشید.

خلاقیت-خلاقانه

خلاقیت-خلاق

۴. به جای خواسته مهارت آموزی، خودتون اونو دنبال کنین

در پیشنهادای عادی شغلی گفته می شه که از رئیس تون دوره های آموزشی بخواهید. اما ما در این مقاله از موارد عادی حرف نمی زنیم؛ بلکه داریم درباره مبهوت کردن رئیس تون صحبت می کنیم. خودتون به دنبال آموزش باشین، در وقت آزادتان. لازم نیس دوره های گرون رو انتخاب کنین. دوره های آنلاین رایگان یا با قیمتای ناچیز، کم نیستن. زمانی که هر کارمند از رئیسش خواسته دوره مهارت آموزی می کنه، شما می تونین بهش بگید تا به حال چه دوره هایی رو کذرونده اید، و این پیش قدم بودنِ شما بدون پاداش نخواد موند. شما در هزینه های سازمان صرفه جویی کردین، پیشرفت داشته اید و به مجموعه مهارت هاتون در همین بین اضافه کردین.

۵. به جای انجام کاری که از شما خواسته ان، ابتکار عمل به خرج بدین

همه (، تقریبا همه) می تونن کاری رو که از اونا خواسته شده بکننن. اما واسه اینکه بتونین رئیس تون رو مبهوت کنین، باید ابتکار عمل داشته باشین. اگه مشکلی می ببینن اونو حل کنین. اگه کاری واسه انجام دادن می ببینن بکنین. واسه تازه واردین راهنما تهیه کنین، فرایندهای کاری تون رو منظم کنین و ببینین چه جوری می تونین اونا رو بهینه کنین. هر کاری رو که فکر می کنین تغییر مثبتی ایجاد می کنه، بکنین.

رئیسا بیشتر از هر چیز به چشم انداز سازمان اهمیت میدن. اونا عاشق این هستن که ببینن شما می تونین تشخیص بدین چه چیز در درازمدت به نفع سازمانه و اونو با اونا در بین می ذارین. اگه این کار رو با قصد غیرصادقانه یا بد نشون دادن دیگر کارکنان بکنین کاری جز چاپلوسی نکردین. اما در اقرار به توانایی هاتون هیچی اشتباهی وجود نداره.

۶. رابطه تون رو در همه واحدای سازمان گسترش بدین

ثابت شده که بعضی وقتا، واحد شما واسه انجام کارش احتیاج به کمک یا ورودی از بخشای دیگر سازمان داره. یک راه عالی واسه تحت اثر قرار دادن رئیس تون اینه که روابط خود رو در سطح سازمان گسترش بدین. رابطه فرد با فرد تقریبا همیشه مؤثرتر از تبادلات واحدها با یکدیگره. شما می تونین با گفتن این جمله روز رئیس تون رو بسازین: «به چه دلیل این کار رو به من واگذار نمی کنین؟ آشنایی دارم که این کار رو به سرعت واسه مون انجام می ده.»

۷. در بحرانا، شما خونسرد باشین

کمتر ویژگی ای مثل توانایی شما واسه دووم آوردن در طوفانا می تونه توجه رئیس تون رو جلب کنه. اختلاف بین افراد، نگرانی همگانی درباره تغییر نقشا یا هر اتفاق دیگری جز اینا، مطمئن شید که شما آدمی هستین که آٰرام و خونسرده و عنان احساساتش رو به دست داره. در بحرانا تسلط بر نفس و توانایی شما واسه درست فکر کردن نشون دهنده ی استعداد بالقو ه ی شما واسه رهبریه، و خبر خوب اینه که رهبران ترفیع می گیرن.

خلاصه مطلب

افرادی که بیشترین موفقیت رو دارن اونایی هستن که بیشترین ارزش افزوده رو به سازمان میارن. تجارت در آخر درباره تولید سوده. شما باید به رئیس و شرکت تون نشون بدین که در ازای پول و زمانی که صرف شما می کنن بازده خوبی نصیب شون می شه. لطفا نظرات و تجربیات خودتون رو در این مورد با ما در بین بذارین تا ما هم از شما بیاموزیم.

دسته‌ها: آموزشی